Onemocnění​

Pohybový aparát​

Osteoartróza
Na rozdíl od osteochondrózy postihuje artróza kyčelní, kolenní a ruční klouby. Jen ojediněle se s rozvojem polyosteoartrózy může rozšířit za tyto hranice.
Příčinou artrózy je předčasné stárnutí kloubní chrupavky v důsledku trvalých úrazů (například z povolání), poruchy krevního oběhu, genetické dispozice. Deformující artróza je chronické, pomalu progredující onemocnění, které je způsobeno buď nadměrným zatížením chrupavky (nadměrnou tělesnou hmotností, znaky profesionální činnosti – nakladače, profesionální sportovci), nebo funkční méněcenností samotné chrupavky v důsledku kloubních lézí, narušený trofismus chrupavky (u některých onemocnění metabolismus, endokrinní, neurologické a profesionální nemoci, u kterých se na patologickém procesu podílejí klouby). Na počátku onemocnění jsou obvykle postiženy velké nosné klouby: koleno a kyčle, – proces je obvykle asymetrický. Bolesti kloubů se objevují při nadměrné zátěži, horší na konci dne. V klidu není bolest. V první fázi onemocnění je kloub navenek nezměněn. Jak onemocnění postupuje a vyvíjí se, bolest se stává konstantní, kloub může být oteklý, horký a bolestivý při palpaci. V průběhu onemocnění se vyvíjí deformace kloubu. Na rozdíl od revmatoidní artritidy chybí ranní ztuhlost, i když určitá ztuhlost kloubů je možná po delším odpočinku. Symptomy u osteoartrózy se zvyšují večer a u revmatoidní artritidy je maximální závažnost symptomů ráno. Při dlouhodobém aktuálním onemocnění se vyvíjí určité omezení pohyblivosti kloubu, při pasivních pohybech se může objevit křupání. Se sklonem k onemocněním kloubů je třeba vážně řešit prevenci artróz a artróz s přibližujícím se věkem menopauzy, kdy začíná klesat tvorba estrogenu a kolagenu a je zvýšené riziko vzniku kloubních onemocnění.
Očekávané hlavní účinky léčby osteoartrózy:
1. Obnova ztracených funkcí podpůrných a pohybových orgánů.
2. Odstranění (nebo významné snížení) syndromu bolesti.
3. Prevence progrese onemocnění

Na prvním místě z hlediska prevalence jsou intervertebrální osteochondróza a deformující spondylóza, která je nejčastější příčinou bolestí páteře. Nejčastějším onemocněním muskuloskeletálního systému je osteochondróza.
Intervertebrální osteochondróza je způsobena opotřebením nebo deformací meziobratlové ploténky, což vede ke sbližování obratlových těl. Počátek onemocnění je obvykle spojen s předčasným opotřebením plotének v důsledku vysoké fyzické aktivity, s předchozími zraněními a změnami souvisejícími s věkem. Osteochondróza je degenerace kloubní chrupavky. Nejčastěji se osteochondróza projevuje v páteři, i když mohou být postiženy všechny klouby. Vzpřímená chůze podporuje rychlejší opotřebení kloubních tkání páteře, přičemž tento proces zhoršuje zátěž, zranění, iracionální práce svalů páteře, ploché nohy, nadváha atd. Příznaky onemocnění: poruchy držení těla, bolesti v kříži, končetinách, s osteochondrózou krční páteře – bolest hlavy, s osteochondrózou hrudní páteře – bolest v srdci. Za prvé stojí za to věnovat pozornost pocitu nepohodlí a únavy v zádech – to naznačuje, že páteř ztrácí své funkce tlumení nárazů.
Prvními příznaky osteochondrózy jsou tupé bolesti na hrudi, v kříži nebo šíji, podle toho, které meziobratlové ploténky nebo která část páteře je postižena, pocit ztuhlosti páteře, rychlá únavnost svalů zad a šíje. Osteochondróza hrudních obratlů je doprovázena bolestí, která obepíná hrudník. Lumbosakrální osteochondróza se projevuje bolestí v oblasti křížové kosti, nohou a silným pocitem ztuhlosti celých zad. Cervikální osteochondróza může být vyjádřena ne tupými, ale ostrými ostrými bolestmi, které při pohybu vyzařují do zadní části hlavy.
Na okrajích obratlů při dlouhodobém aktuálním onemocnění vznikají drobné výrůstky kostní tkáně – osteofyty. Nejčastěji jsou postiženy části páteře, které zažívají největší funkční zatížení: krční a bederní. Bolest může být jednostranná nebo oboustranná, případně centrální. Zvyšuje se pohybem, zvedáním závaží nebo dlouhým stáním. V klidu bolest neobtěžuje. Může dojít k omezení hybnosti páteře, hlavně v jednom směru. Intervertebrální osteochondrózu může provázet radikulární syndrom (ostrá bolest podél míšního nervu), který vzniká při sevření kořene míšního nervu, buď v důsledku silné konvergence obratlových těl, nebo při stlačení osteofyty.
Očekávané hlavní účinky léčby osteochondrózy:
1. Obnova ztracených funkcí podpůrných a pohybových orgánů.
2. Odstranění (nebo významné snížení) syndromu bolesti.
3. Prevence progrese onemocnění

Onemocnění páteře: posun obratlů, posun meziobratlových plotének, skolióza, osteochondróza, meziobratlová kýla, skřípnuté nervy, ischias, ischias, spondylóza, kyfóza, protruze ploténky, lumbago (lumbago – bolesti zad), Bekhterovova choroba.
Léčba různých onemocnění páteře v lékařských centrech a klinikách je ve většině případů neúčinná nebo přináší malé výsledky. I v raných stádiích onemocnění pod lékařským dohledem nemoc postupuje. V důsledku toho to vede k chirurgické intervenci. Operace však nemůže vždy vést k požadovanému výsledku a nejsou vyloučeny nežádoucí důsledky po takovém zásahu.
Aplikací léčby navrženou metodou je možné těmto potížím předejít. Upozorňuji na to, že léčba probíhá na energetické úrovni zvýšením imunitního systému. Nejsou použitelné absolutně žádné léky a silové techniky (pouze lehký dotek rukou).
Dochází k samočištění, sebeobnovení a samoléčení těla, které nezpůsobuje absolutně žádné vedlejší účinky.
Výsledky léčby se sledují vizuálně (skolióza, posunutí obratlů), výsledky lékařského vyšetření a samozřejmě podle vlastních pocitů.
Ve standardní verzi jsou k dosažení výsledku potřeba 4 sezení za měsíc. U složitějších a opomíjených forem 5-6 sezení. Pacient může přijít k ošetření s hotovou lékařskou diagnózou, nebo bez ní. V každém případě si před léčbou bez problémů udělám vlastní vyšetření a diagnostiku.
Obrovskou roli při samoléčení hrají samozřejmě jednotlivé vlastnosti organismu. Citlivější a přístupnější – výsledky ukažte po 1. proceduře. U některých se to stane až po 2. nebo 3. V každém případě sezení 4 pouze upevňuje výsledek a nové postavení páteře.

Dýchací systém
Urologické
Gynekologické
Kožní
Gastrointestinální trakt
Nervový systém
Endokrinní systém
Kardiovaskulární
flebologie
Nemoci uší
Imunologie
Rehabilitace po operacích
Závislosti